SmartHome – inteligentná domácnosť

Vytvorením inteligentnej domácnosti budete môcť ovládať osvetlenie, elektroinštaláciu, termostat, domáci alarm, kamery alebo zámky dverí na diaľku cez inteligentný telefón, tablet, ale aj počítač alebo televízor.

Inteligentnú domácnosť si môžete ľahko zriadiť sami aj bez rekonštrukcie či zložitej inštalácie zariadenia – množstvo spotrebičov, senzorov a ďalšie príslušenstvo fungujú bezdrôtovo cez Wi-Fi, internet alebo bluetooth.

Jednoúčelové súpravy

Jednoúčelové súpravy sú relatívne lacné a jednoduché na inštaláciu – Tieto súpravy však nie sú veľmi dobre rozšíriteľné o ďalšie zariadenia a plnia iba jeden účel.

Centrálne jednotky

Srdcom dobre previazanej inteligentnej domácnosti sú Centrálne jednotky (hub), K takejto jednotke je možné kedykoľvek dokupovať ďalšie zariadenia, a tvoriť tak komplexnú inteligentnú domácnosť.

Apple HomeKit

Samostatnú kategóriu tvorí  Apple HomeKit. Nepotrebuje žiadnu centrálnu jednotku – tvorí ju váš Apple iPhone, iPad alebo iPod Touch a operačný systém iOS. Stačí len nakupovať smarthome zariadenia označené logom „Works with Apple HomeKit“.