Hageplast

sú dekoratívne mozaikové omietky, ktoré vynikajúco prekrývajú mikrotrhliny v podklade. Vďaka niekoľkým prísadám sú účinne chránené proti biologickým vplyvom. Mozaikové omietky sú vhodné na ochranu spodných soklových častí budov a ochranu plôch, kde sa predpokladá vysoké namáhanie na oter, ktoré treba vopred izolovať proti vlhkosti. Rovnako ich možno použiť na aplikáciu na tepelný izolant XPS umiestnený v miestach konštrukcií ako sú balustrády, ostenia, vchody do budov a podobne. Sú vhodné na aplikáciu v exteriéri, ale aj v interiéri.

Použitie: Možno ich použiť na suché betónové podklady, minerálne podklady, sadrové podklady a na dosky z drevotriesky, sadrové dosky a podobne, ako aj v systéme ETICS, v ktorých sa ako izolant používajú dosky z penového polystyrénu.

VýrobaMozaikové omietky sú omietky vyrábané na báze akrylátových živíc, mimoriadne odolné proti poveternostným vplyvom a vysoko mechanicky odolné. Vyrábajú sa v niekoľkých farbách. Ako spojivá sa v nich používajú transparentné živice, ako plnivá sa používajú farebné zrná kremeňa alebo drveného mramoru.

Poznámka: Pred aplikáciou mozaikových omietok sa podklad musí natrieť základným penetračným náterom.